Stranky ve vyvoji

Hardware

Asus Strix GTX 950, vymazlený herní entry-level

eagle

Asus Strix GTX 950 2GB Dostala se mi do rukou a na poměrně dlouhou dobu do sestavy grafická karta od Asusu, konkrétně Asus Strix GTX 950 Přesné označení modelu Strix-gtx950-DC2OC-2GD5-GAMING. Jedná se tedy o kartu s chladičem Direct CU, přetaktovanou edici celkem očekávaně určenou pro hráče. Podíváme se jí tedy na zoubek. 1. Balení Grafika je zabalena v tmavé krabici ... Read More »

ASUS Essence One MKII

nahled

Asus se rozhodl uvést na trh nový DAC pro audiofily, který, tolik typické ambice této firmy, bude mít snahu být nejlepší a reprezentovat téměř absolutní High-end produkt pro domácí užití. Za cenu začínající u 17 000kč se minimálně nedá očekávat nic jiného než to, co Asus slibuje. Zpracování Celá konstrukce je zpracována z hliníku, minimalistický design čelního broušeného panelu s ... Read More »

HW guru koutek – VRM, neboli napájecí kaskády

board.sm

VRM – Princip napájecích kaskád. Kolovalo zde mnoho mýtú a legend na téma napájecích kaskád a tak se vám všem pokusím trochu objasnit téma a principy VRM, resp. Voltage regulator module. Ve skutečnosti se jedná o zcela konvenční DC-DC menič tipu Buck convertor, který vyžaduje k základní funkci jen 5 součástek, mosfet, dioda, cívka, kondenzátor a samozřejmě driver. V praxi ... Read More »

powered by Jaklys
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich